Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Cyborg 2017

W piątek, 24 marca, odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie tegorocznej, już czternastej, edycji konkursu informatycznego CYBORG. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Mój inteligentny dom".

Podobnie jak w poprzednich latach do konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego. O dużym zainteresowaniu konkursem może świadczyć liczba uczestników - w sumie aż 125 uczniów.

Konkurs był przeprowadzony w trzech grupach. Uczniowie ze szkół podstawowych wykonywali plakat związany z tematem konkursu. Powstało wiele ciekawych prac, a że wybór najlepszych z nich nie był łatwy, organizatorzy konkursu poprosili o pomoc w ich ocenie artystę plastyka, pana Krzysztofa Ryfę, prezesa Stowarzyszenia Niezależna Galeria 33. Gimnazjaliści rozwiązywali test i zadania z zakresu pakietu Office. Natomiast uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności programistyczne wykonując aplikację mobilną uwzględniającą metodykę Scrum na temat: „Zarządzanie pracami domowymi”. Temat i założenia do wykonania aplikacji zostały sformułowane przez firmę Transition Technologies, która podjęła współpracę z naszą szkołą oraz była jednym ze sponsorów konkursu.

Podczas uroczystości podsumowania konkursu przedstawiciele firmy Transition Technologies próbowali przekonać widzów, jak w prosty sposób można wykorzystać narzędzia informatyczne oraz Internet do sterowania np. urządzeniami domowymi. Pani Ewa Szpot przedstawiła wykład, ubarwiony krótkimi filmami, na temat zagrożeń związanych z Internetem. Ciekawym akcentem był pokaz laserowy przygotowany przez Kamila Kalińskiego z klasy 1i1.

Wszyscy z zainteresowaniem (i podziwem) wysłuchali zwycięzców tegorocznego konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Bogumiła Skoczylasa i Jakuba Pawlika, którzy zaprezentowali swoją aplikację.

Informacje o wynikach konkursu znajdują się na stronie: http://www.cyborg.zst-ostrow.edu.pl.

Dorota Majchrzak 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information