Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Cyborg 2017

W piątek, 24 marca, odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie tegorocznej, już czternastej, edycji konkursu informatycznego CYBORG. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Mój inteligentny dom".

Podobnie jak w poprzednich latach do konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego. O dużym zainteresowaniu konkursem może świadczyć liczba uczestników - w sumie aż 125 uczniów.

Konkurs był przeprowadzony w trzech grupach. Uczniowie ze szkół podstawowych wykonywali plakat związany z tematem konkursu. Powstało wiele ciekawych prac, a że wybór najlepszych z nich nie był łatwy, organizatorzy konkursu poprosili o pomoc w ich ocenie artystę plastyka, pana Krzysztofa Ryfę, prezesa Stowarzyszenia Niezależna Galeria 33. Gimnazjaliści rozwiązywali test i zadania z zakresu pakietu Office. Natomiast uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności programistyczne wykonując aplikację mobilną uwzględniającą metodykę Scrum na temat: „Zarządzanie pracami domowymi”. Temat i założenia do wykonania aplikacji zostały sformułowane przez firmę Transition Technologies, która podjęła współpracę z naszą szkołą oraz była jednym ze sponsorów konkursu.

Podczas uroczystości podsumowania konkursu przedstawiciele firmy Transition Technologies próbowali przekonać widzów, jak w prosty sposób można wykorzystać narzędzia informatyczne oraz Internet do sterowania np. urządzeniami domowymi. Pani Ewa Szpot przedstawiła wykład, ubarwiony krótkimi filmami, na temat zagrożeń związanych z Internetem. Ciekawym akcentem był pokaz laserowy przygotowany przez Kamila Kalińskiego z klasy 1i1.

Wszyscy z zainteresowaniem (i podziwem) wysłuchali zwycięzców tegorocznego konkursu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Bogumiła Skoczylasa i Jakuba Pawlika, którzy zaprezentowali swoją aplikację.

Informacje o wynikach konkursu znajdują się na stronie: http://www.cyborg.zst-ostrow.edu.pl.

Dorota Majchrzak 

 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information