Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Mistrz Polski K-1

Mamy wśród nas, w ZAPie wielu niezwykłych ludzi. Jednym z nich jest uczeń klasy IIEO – Dawid Barczak. 12 marca 2017 r. w Legnicy Dawid został mistrzem Polski w kickboxingu K-1…

Jak sam mówi, swoją przygodę z tym sportem zaczął w listopadzie 2012 roku. Ćwiczy w klubie Center-Team Odolanów pod okiem znanego i nam trenera - pana Tomasza Sroki, który zawsze umie zmobilizować do ciężkiej pracy, co pokazał już przykład ZAPsolwenta – Miłosza Fludra. Taka współpraca dobrze wróży Dawidowi, bo trener jest wymagający, a jego podopieczni starają się dawać z siebie wszystko.

Już dziś Dawid ma osiągnięcia, których może mu pozazdrościć niejeden sportowiec. Jest czterokrotnym mistrzem Polski (2x Full-conatct, 2x K-1), wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, oraz brązowym medalistą mistrzostw świata. Zapytany o swoją pracę z kickboxingiem, Dawid mówi:  „Mogę powiedzieć, że zawody w Polskim Związku Kickboxingu to nie jest taka prosta sprawa, jak się wydaje. Potrzeba dużo determinacji, systematyczności na treningach oraz serca do walki. Moje sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie sparing i partnerzy, którzy ze mną trenują. Dzięki nim uczę się wiele, a potem sam, pod okiem trenera, mogę szkolić moją technikę, szybkość, wytrzymałość”.

Dawid nie ukrywa też satysfakcji z tego, co robi, ale cieszy się też i tym, że rośnie nowe pokolenie kickboxerów:  „Najlepszy widok jest wtedy, gdy zobaczy się zapełnioną salę, po brzegi wypełnioną ludźmi, którzy chcą się tu czegoś nauczyć”.

Jak widać – Dawid jest mistrzem w pełnym tego słowa znaczeniu: chce pracować nad sobą, dawać z siebie i jeszcze się cieszy z tego, że … rośnie mu konkurencja. To PRAWDZIWIE sportowa postawa - cieszyć się tym, że sport się rozwija, że kształcą się inni, a nie zazdrośnie spoglądać w ich stronę. Dawid jest bowiem sportowcem z krwi i kości – cicho, bez wielkiego rozgłosu ciężko pracuje, jedzie na zawody, zostaje  mistrzem i… skromnie wraca do szkoły, do nauki, do kolegów…

I jeszcze ładne jest to, co mówi o rodzinnym domu: „Brawa należą się przede wszystkim moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają, są przy mnie i wciąż wożą na treningi. Za to wszytko ja sam chcę się odwdzięczyć jak najlepiej potrafię – osiągając coraz lepsze rezultaty. Tak – dla nich chcę móc się rozwijać i stać się czołowym zawodnikiem w Polsce”.

A my życzymy Ci tego z całego serca… i gratulujemy rodzicom wspaniałego dziecka! 

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information