Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Mistrz Polski K-1

Mamy wśród nas, w ZAPie wielu niezwykłych ludzi. Jednym z nich jest uczeń klasy IIEO – Dawid Barczak. 12 marca 2017 r. w Legnicy Dawid został mistrzem Polski w kickboxingu K-1…

Jak sam mówi, swoją przygodę z tym sportem zaczął w listopadzie 2012 roku. Ćwiczy w klubie Center-Team Odolanów pod okiem znanego i nam trenera - pana Tomasza Sroki, który zawsze umie zmobilizować do ciężkiej pracy, co pokazał już przykład ZAPsolwenta – Miłosza Fludra. Taka współpraca dobrze wróży Dawidowi, bo trener jest wymagający, a jego podopieczni starają się dawać z siebie wszystko.

Już dziś Dawid ma osiągnięcia, których może mu pozazdrościć niejeden sportowiec. Jest czterokrotnym mistrzem Polski (2x Full-conatct, 2x K-1), wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, oraz brązowym medalistą mistrzostw świata. Zapytany o swoją pracę z kickboxingiem, Dawid mówi:  „Mogę powiedzieć, że zawody w Polskim Związku Kickboxingu to nie jest taka prosta sprawa, jak się wydaje. Potrzeba dużo determinacji, systematyczności na treningach oraz serca do walki. Moje sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie sparing i partnerzy, którzy ze mną trenują. Dzięki nim uczę się wiele, a potem sam, pod okiem trenera, mogę szkolić moją technikę, szybkość, wytrzymałość”.

Dawid nie ukrywa też satysfakcji z tego, co robi, ale cieszy się też i tym, że rośnie nowe pokolenie kickboxerów:  „Najlepszy widok jest wtedy, gdy zobaczy się zapełnioną salę, po brzegi wypełnioną ludźmi, którzy chcą się tu czegoś nauczyć”.

Jak widać – Dawid jest mistrzem w pełnym tego słowa znaczeniu: chce pracować nad sobą, dawać z siebie i jeszcze się cieszy z tego, że … rośnie mu konkurencja. To PRAWDZIWIE sportowa postawa - cieszyć się tym, że sport się rozwija, że kształcą się inni, a nie zazdrośnie spoglądać w ich stronę. Dawid jest bowiem sportowcem z krwi i kości – cicho, bez wielkiego rozgłosu ciężko pracuje, jedzie na zawody, zostaje  mistrzem i… skromnie wraca do szkoły, do nauki, do kolegów…

I jeszcze ładne jest to, co mówi o rodzinnym domu: „Brawa należą się przede wszystkim moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają, są przy mnie i wciąż wożą na treningi. Za to wszytko ja sam chcę się odwdzięczyć jak najlepiej potrafię – osiągając coraz lepsze rezultaty. Tak – dla nich chcę móc się rozwijać i stać się czołowym zawodnikiem w Polsce”.

A my życzymy Ci tego z całego serca… i gratulujemy rodzicom wspaniałego dziecka! 

Magdalena Wojtasz


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information