Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Informatycy w Totnes

Grupa 10 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, pod opieką nauczyciela języka angielskiego – pana Zbigniewa Stachurskiego – realizowała od 26 marca do 9 kwietnia 2017 roku staż zawodowy w Totnes (Wielka Brytania). Staże zawodowe realizowane są w ramach projektu Powiatu Ostrowskiego pod nazwą: „Europejskie mobilności edukacyjne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, a sam projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W niedzielę 26 marca o godzinie 5:00 zebraliśmy się przed Starostwem Powiatowym w Ostrowie Wielkopolskim i wyruszyliśmy busem na lotnisko, do Poznania. Po dotarciu na miejsce dość szybko przeszliśmy kontrolę bagażową i już o 10:10 oderwaliśmy się od pasa startowego. W Bristolu czekał na nas kolejny bus, którym pojechaliśmy do Totnes – miejscowości w której odbywaliśmy praktyki. Na miejscu zostaliśmy bardzo gościnnie przywitani przez rodziny, które zabrały nas do swoich domów. Już pierwsze dni pokazały, że będzie to ciekawe doświadczenie. Pracujemy w parach, w miejscowych firmach z branży IT oraz w szkołach. Zajmujemy się tworzeniem stron internetowych, serwisowaniem sprzętu, a także tworzeniem dokumentacji sieciowej.

W wolnym czasie zwiedzamy nie tylko Totnes, ale również sąsiednie miasta, m.in. Torquay, Plymouth, Exeter, Dartington, Cockington, Dartmouth oraz Brixham. 

Pobyt w Wielkiej Brytanii to także ogromna szansa na wykorzystanie umiejętności językowych oraz ich doskonalenie. Język angielski, którego bezustannie i wszędzie, otwiera nam możliwość komunikacji ze wszystkimi dookoła nas. Zachęcamy do wzięcia udziału w praktykach – dają wiele nowych doświadczeń.

Dominik Szkudłapski


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information