Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
Pomoc braciom mniejszym Jak co roku pomagamy naszym braciom mniejszym - psom i...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia?

Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 E, którzy jako pierwsi w tym semestrze  odbyli tygodniowy staż w innowacyjnych technologicznie laboratoriach w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, pod patronatem Politechniki Poznańskiej. W ramach prowadzonych działań przewidziane są także płatne staże dla uczniów oraz dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów zamieszczonych na platformie e - learningowej. Celem tego regionalnego przedsięwzięcia jest trwała odbudowa systemu kształcenia zawodowego w Wielkopolsce oraz rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Przez pięć dni stażyści intensywnie pracowali w grupach. Zmagali się z zadaniami dotyczącymi: automatyzacji i robotyzacji produkcji, tworzeniem toru miedzianego, siecią przemysłową; ponadto zapoznali się m.in. z Mac OS, frezarką CNC, ploterem laserowym, modelowaniem 3D i wydrukiem 3D. W tym czasie doskonalili również umiejętność pracy w zespole oraz kompetencje osobiste takie, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, elastyczność czy umiejętność skutecznego działania pod presją czasu.

„Zawodowcy” podsumowali zajęcia następująco:

Wojtek: „Staż umożliwił mi kontakt  najnowszymi technologiami z dziedziny elektroniki, informatyki oraz mechatroniki. W trakcie zajęć opanowałem obsługę drukarek 3D i programów przeznaczonych do pracy na nich.”

Krystian: „Dzięki tej tygodniowej praktyce opanowałem obsługę plotera laserowego CO2.  Nauczyłem się tworzyć projekty 3D. Wiele satysfakcji sprawiło mi korzystanie z oprogramowania AutoCAD, Blender i RDWorksV8.”

Bartosz: „W trakcie zajęć zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie w zakresie obsługi urządzeń PLC i paneli operatorskich. Programowanie sterowników i tworzenie bramek logicznych nie jest już mi straszne.”

D.S.


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information