Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...
Peregrynacja Pierwszą grupą w tym roku, która odbyła staże w...
#murem Dnia 27 lutego odbył się w Ostrowskim Centrum Kultury...
Dein Lied   22 lutego odbył się konkurs piosenki...
#WOŚPZAP Uroczyście ogłaszamy, że nasz Sztab Wielkiej Orkiestry...
Biznezst 5 lutego, w sali konferencyjnej, odbyło się spotkanie z...
Jakuszyckie trasy biegowe Przed „marcowym ściganiem” W ramach przygotowań do...
DrzwiOtwarte 2019 Szeroko otwarte oczy, szeroko otwarte ramiona i szeroko...
Elektronicy z ZST łączą się ze stroną angielską Dnia 7 lutego 2019 r. 11 uczniów z klasy 2E przeszło...
ZAPowicze w USA W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół...
Epizod dla uczniów ZST   13 lutego 2019 r. cztery klasy z naszej szkoły: Ig,...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia?

Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 E, którzy jako pierwsi w tym semestrze  odbyli tygodniowy staż w innowacyjnych technologicznie laboratoriach w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, pod patronatem Politechniki Poznańskiej. W ramach prowadzonych działań przewidziane są także płatne staże dla uczniów oraz dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów zamieszczonych na platformie e - learningowej. Celem tego regionalnego przedsięwzięcia jest trwała odbudowa systemu kształcenia zawodowego w Wielkopolsce oraz rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Przez pięć dni stażyści intensywnie pracowali w grupach. Zmagali się z zadaniami dotyczącymi: automatyzacji i robotyzacji produkcji, tworzeniem toru miedzianego, siecią przemysłową; ponadto zapoznali się m.in. z Mac OS, frezarką CNC, ploterem laserowym, modelowaniem 3D i wydrukiem 3D. W tym czasie doskonalili również umiejętność pracy w zespole oraz kompetencje osobiste takie, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, elastyczność czy umiejętność skutecznego działania pod presją czasu.

„Zawodowcy” podsumowali zajęcia następująco:

Wojtek: „Staż umożliwił mi kontakt  najnowszymi technologiami z dziedziny elektroniki, informatyki oraz mechatroniki. W trakcie zajęć opanowałem obsługę drukarek 3D i programów przeznaczonych do pracy na nich.”

Krystian: „Dzięki tej tygodniowej praktyce opanowałem obsługę plotera laserowego CO2.  Nauczyłem się tworzyć projekty 3D. Wiele satysfakcji sprawiło mi korzystanie z oprogramowania AutoCAD, Blender i RDWorksV8.”

Bartosz: „W trakcie zajęć zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie w zakresie obsługi urządzeń PLC i paneli operatorskich. Programowanie sterowników i tworzenie bramek logicznych nie jest już mi straszne.”

D.S.


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information