Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia?

Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 E, którzy jako pierwsi w tym semestrze  odbyli tygodniowy staż w innowacyjnych technologicznie laboratoriach w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, pod patronatem Politechniki Poznańskiej. W ramach prowadzonych działań przewidziane są także płatne staże dla uczniów oraz dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów zamieszczonych na platformie e - learningowej. Celem tego regionalnego przedsięwzięcia jest trwała odbudowa systemu kształcenia zawodowego w Wielkopolsce oraz rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Przez pięć dni stażyści intensywnie pracowali w grupach. Zmagali się z zadaniami dotyczącymi: automatyzacji i robotyzacji produkcji, tworzeniem toru miedzianego, siecią przemysłową; ponadto zapoznali się m.in. z Mac OS, frezarką CNC, ploterem laserowym, modelowaniem 3D i wydrukiem 3D. W tym czasie doskonalili również umiejętność pracy w zespole oraz kompetencje osobiste takie, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, elastyczność czy umiejętność skutecznego działania pod presją czasu.

„Zawodowcy” podsumowali zajęcia następująco:

Wojtek: „Staż umożliwił mi kontakt  najnowszymi technologiami z dziedziny elektroniki, informatyki oraz mechatroniki. W trakcie zajęć opanowałem obsługę drukarek 3D i programów przeznaczonych do pracy na nich.”

Krystian: „Dzięki tej tygodniowej praktyce opanowałem obsługę plotera laserowego CO2.  Nauczyłem się tworzyć projekty 3D. Wiele satysfakcji sprawiło mi korzystanie z oprogramowania AutoCAD, Blender i RDWorksV8.”

Bartosz: „W trakcie zajęć zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie w zakresie obsługi urządzeń PLC i paneli operatorskich. Programowanie sterowników i tworzenie bramek logicznych nie jest już mi straszne.”

D.S.


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information