Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Do serca przytul psa Ogłaszamy coroczną akcję zbiórki na rzecz zwierząt...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...
Sto lat szkoło! Uroczystości rocznicowe czterdziestolecia budynków...
Kolor ma znaczenie Wiadoma rzecz - stolica... a w niej tyle ciekawych...
MiZSTer 2018 finał Niełatwo było zorganizować w nowej szkolnej...
Nauczycielu mój... Nauczycielu mój... jakimi słowy podziękować Ci za...
Złoto… i nie tylko… podarowała ŚwiZSTakom jesień na górskich szlakach. 5, 6...
Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia? Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z...
ZSTaże ZAPgraniczne   Oj... zaroiło się w Europie od naszych... Elektronicy,...
Znowu najlepsi! No cóż... taki status zawdzięczamy szkole, a o tym,...
CKP Całkiem Kuszący Punkt na mapie ZST Kilka lat temu...
MiZSTer 2018 Z okazji Dnia Chłopaka płeć piękna w dniu 2...
Stypendium Marszałka   Rozpoczynamy nabór wniosków o Stypendium Marszałka...
Kursy i staże   Powiat Ostrowski zaprasza na kursy i staże w ramach...
Będzie zabawa, będzie się działo…   Tymi słowami pan dyrektor Eugeniusz Namysł pożegnał...
Młody Innowator Gala podsumowująca XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu...
Uniproof w finale "Produkcika" Miniprzedsiębiorstwo „uniproof” z ZST w finale...
PRZEDSIĘBIORCZY... PRZEDSIĘBIORCZY I WSZECHSTRONNI 5 czerwca 2018 r. w...
Przyjaciel WIEDZY, Przyjaciel MŁODZIEŻY 7 czerwca dwunastu ambitnych, bo przecież nie...
Mechatron I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Inżynierów...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia?

Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 E, którzy jako pierwsi w tym semestrze  odbyli tygodniowy staż w innowacyjnych technologicznie laboratoriach w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, pod patronatem Politechniki Poznańskiej. W ramach prowadzonych działań przewidziane są także płatne staże dla uczniów oraz dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów zamieszczonych na platformie e - learningowej. Celem tego regionalnego przedsięwzięcia jest trwała odbudowa systemu kształcenia zawodowego w Wielkopolsce oraz rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Przez pięć dni stażyści intensywnie pracowali w grupach. Zmagali się z zadaniami dotyczącymi: automatyzacji i robotyzacji produkcji, tworzeniem toru miedzianego, siecią przemysłową; ponadto zapoznali się m.in. z Mac OS, frezarką CNC, ploterem laserowym, modelowaniem 3D i wydrukiem 3D. W tym czasie doskonalili również umiejętność pracy w zespole oraz kompetencje osobiste takie, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, elastyczność czy umiejętność skutecznego działania pod presją czasu.

„Zawodowcy” podsumowali zajęcia następująco:

Wojtek: „Staż umożliwił mi kontakt  najnowszymi technologiami z dziedziny elektroniki, informatyki oraz mechatroniki. W trakcie zajęć opanowałem obsługę drukarek 3D i programów przeznaczonych do pracy na nich.”

Krystian: „Dzięki tej tygodniowej praktyce opanowałem obsługę plotera laserowego CO2.  Nauczyłem się tworzyć projekty 3D. Wiele satysfakcji sprawiło mi korzystanie z oprogramowania AutoCAD, Blender i RDWorksV8.”

Bartosz: „W trakcie zajęć zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie w zakresie obsługi urządzeń PLC i paneli operatorskich. Programowanie sterowników i tworzenie bramek logicznych nie jest już mi straszne.”

D.S.


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information