Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Zespół Szkół Technicznych kuźnią Europassów Zespół Szkół Technicznych już od wielu lat...
Pietruszka? Nie! Srebro! Grudzień przyniósł nam sporo emocji sportowych, ale też...
ChwaZSTek 91 Kolejny numer szkolnego pisma przed Wami. Tym razem...
Mała grupa w wielkim mieście Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku...
Do serca przytul psa W pierwszym tygodniu grudnia zawieźliśmy do schroniska...
O włos... W czwartek, 29 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych...
ZAPowicze śpiewają Już po raz szósty odbył się w murach III LO konkurs...
#KOMÓRKOMANIA W drugim tygodniu grudnia odbędzie się w naszej szkole...
Góra grosza 2018 Już XIX raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom – Góra...
Pan Tadeusz w ZAPie “Litwo, ojczyzno moja!” - te słowa zna na pamięć każdy...
Pomaganie jest dziecinnie proste!   Startujemy z naborem wolontariuszy na 27. Finał...
Niech żyje POLSKA! W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się...
Zapraszamy do konkursu To już szósta edycja konkursu literackiego Turniej...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...
Sto lat szkoło! Uroczystości rocznicowe czterdziestolecia budynków...
Kolor ma znaczenie Wiadoma rzecz - stolica... a w niej tyle ciekawych...
MiZSTer 2018 finał Niełatwo było zorganizować w nowej szkolnej...
Nauczycielu mój... Nauczycielu mój... jakimi słowy podziękować Ci za...
Złoto… i nie tylko… podarowała ŚwiZSTakom jesień na górskich szlakach. 5, 6...
Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia? Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia?

Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z klasy 3 E, którzy jako pierwsi w tym semestrze  odbyli tygodniowy staż w innowacyjnych technologicznie laboratoriach w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, pod patronatem Politechniki Poznańskiej. W ramach prowadzonych działań przewidziane są także płatne staże dla uczniów oraz dostęp do interaktywnych materiałów dydaktycznych dla uczniów zamieszczonych na platformie e - learningowej. Celem tego regionalnego przedsięwzięcia jest trwała odbudowa systemu kształcenia zawodowego w Wielkopolsce oraz rozszerzanie i umacnianie relacji pomiędzy szkołami i pracodawcami.

Przez pięć dni stażyści intensywnie pracowali w grupach. Zmagali się z zadaniami dotyczącymi: automatyzacji i robotyzacji produkcji, tworzeniem toru miedzianego, siecią przemysłową; ponadto zapoznali się m.in. z Mac OS, frezarką CNC, ploterem laserowym, modelowaniem 3D i wydrukiem 3D. W tym czasie doskonalili również umiejętność pracy w zespole oraz kompetencje osobiste takie, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, elastyczność czy umiejętność skutecznego działania pod presją czasu.

„Zawodowcy” podsumowali zajęcia następująco:

Wojtek: „Staż umożliwił mi kontakt  najnowszymi technologiami z dziedziny elektroniki, informatyki oraz mechatroniki. W trakcie zajęć opanowałem obsługę drukarek 3D i programów przeznaczonych do pracy na nich.”

Krystian: „Dzięki tej tygodniowej praktyce opanowałem obsługę plotera laserowego CO2.  Nauczyłem się tworzyć projekty 3D. Wiele satysfakcji sprawiło mi korzystanie z oprogramowania AutoCAD, Blender i RDWorksV8.”

Bartosz: „W trakcie zajęć zdobyłem nowe umiejętności i doświadczenie w zakresie obsługi urządzeń PLC i paneli operatorskich. Programowanie sterowników i tworzenie bramek logicznych nie jest już mi straszne.”

D.S.


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information