Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Niech żyje POLSKA!

W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się radosną uroczystość rocznicy odrodzenia się polskiej państwowości. W słoneczny dzień zdecydowanie łatwiej o wesoły uśmiech, o życzliwość dla brata-Polaka i o wspólne Polaków świętowanie.
Pewnie dlatego 9 listopada, w piątek przed niedzielną rocznicą, tak świetnie nam się udały nasze jubileuszowe przedsięwzięcia: sadzenie 10 Drzew Stulecia, apel i zbiorowe recytacje oraz wspólne śpiewanie hymnu Polski, składanie wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, zapalanie zniczy na Ich grobach, wreszcie konkursowe zmagania pierwszaków, którzy w ramach szkolnych podchodów rozwiązywali zadania, związane z tą niezwykłą rocznicą, wykazując się niezłą znajomością historii Polski. Napisy "niepodległa", autorstwa marszałka Józefa Piłsudskiego ozdobiły wszelkie drzwi wejściowe do naszej szkoły, przypominając wszystkim o wadze wydarzeń, które razem wspominaliśmy. 
13 listopada Wielkopolskę ogarnęły już chłody i deszcze, więc kolejna część obchodów miała miejsce w CKPie. Tam też miała miejsce niezwykła pokonkursowa wystawa plakatów, wykonanych na stulecie naszej wolności. Niezwykłych dzieł...
Kiedy więc do sali BHP zakradł się zmrok, zapłonęły świece, a my rozpoczęliśmy wieczornicę - poezja mówiona, poezja śpiewana i niezwykłe obrazy przemawiały do naszych zmysłów i serc... zabrzmiały pieśni... o oddaniu, ofierze, wartości i radości poświęcenia Polsce... Zadumaliśmy się nad tymi, którzy dla nas zdobyli Polskę, którzy dla nas poświęcili tak wiele... 
Jednakże w stulecie lekko nam było na sercach... rozpierała nas duma. Wyrazem tych uczuć stały się białe i czerwone baloniki. Część z nich zdobiła korytarze naszej szkoły, a część - po hymnie - poszybowała w przestworza, tam również głosząc chwałę naszej Ojczyzny...
NIECH ŻYJE POLSKA!

Zapraszamy na film... 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information