Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Niech żyje POLSKA!

W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się radosną uroczystość rocznicy odrodzenia się polskiej państwowości. W słoneczny dzień zdecydowanie łatwiej o wesoły uśmiech, o życzliwość dla brata-Polaka i o wspólne Polaków świętowanie.
Pewnie dlatego 9 listopada, w piątek przed niedzielną rocznicą, tak świetnie nam się udały nasze jubileuszowe przedsięwzięcia: sadzenie 10 Drzew Stulecia, apel i zbiorowe recytacje oraz wspólne śpiewanie hymnu Polski, składanie wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, zapalanie zniczy na Ich grobach, wreszcie konkursowe zmagania pierwszaków, którzy w ramach szkolnych podchodów rozwiązywali zadania, związane z tą niezwykłą rocznicą, wykazując się niezłą znajomością historii Polski. Napisy "niepodległa", autorstwa marszałka Józefa Piłsudskiego ozdobiły wszelkie drzwi wejściowe do naszej szkoły, przypominając wszystkim o wadze wydarzeń, które razem wspominaliśmy. 
13 listopada Wielkopolskę ogarnęły już chłody i deszcze, więc kolejna część obchodów miała miejsce w CKPie. Tam też miała miejsce niezwykła pokonkursowa wystawa plakatów, wykonanych na stulecie naszej wolności. Niezwykłych dzieł...
Kiedy więc do sali BHP zakradł się zmrok, zapłonęły świece, a my rozpoczęliśmy wieczornicę - poezja mówiona, poezja śpiewana i niezwykłe obrazy przemawiały do naszych zmysłów i serc... zabrzmiały pieśni... o oddaniu, ofierze, wartości i radości poświęcenia Polsce... Zadumaliśmy się nad tymi, którzy dla nas zdobyli Polskę, którzy dla nas poświęcili tak wiele... 
Jednakże w stulecie lekko nam było na sercach... rozpierała nas duma. Wyrazem tych uczuć stały się białe i czerwone baloniki. Część z nich zdobiła korytarze naszej szkoły, a część - po hymnie - poszybowała w przestworza, tam również głosząc chwałę naszej Ojczyzny...
NIECH ŻYJE POLSKA!

Zapraszamy na film... 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information