Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
ZAPowicze w USA W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół...
Epizod dla uczniów ZST   13 lutego 2019 r. cztery klasy z naszej szkoły: Ig,...
Pomoc niesiona uczynkami Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od...
Turniej opowiadań 2019 Piątego lutego w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie...
Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY 4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST....
Zespół Szkół Technicznych kuźnią Europassów Zespół Szkół Technicznych już od wielu lat...
Pietruszka? Nie! Srebro! Grudzień przyniósł nam sporo emocji sportowych, ale też...
ChwaZSTek 91 Kolejny numer szkolnego pisma przed Wami. Tym razem...
Mała grupa w wielkim mieście Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku...
Do serca przytul psa W pierwszym tygodniu grudnia zawieźliśmy do schroniska...
O włos... W czwartek, 29 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych...
ZAPowicze śpiewają Już po raz szósty odbył się w murach III LO konkurs...
#KOMÓRKOMANIA W drugim tygodniu grudnia odbędzie się w naszej szkole...
Góra grosza 2018 Już XIX raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom – Góra...
Pan Tadeusz w ZAPie “Litwo, ojczyzno moja!” - te słowa zna na pamięć każdy...
Pomaganie jest dziecinnie proste!   Startujemy z naborem wolontariuszy na 27. Finał...
Niech żyje POLSKA! W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się...
Zapraszamy do konkursu To już szósta edycja konkursu literackiego Turniej...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Niech żyje POLSKA!

W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się radosną uroczystość rocznicy odrodzenia się polskiej państwowości. W słoneczny dzień zdecydowanie łatwiej o wesoły uśmiech, o życzliwość dla brata-Polaka i o wspólne Polaków świętowanie.
Pewnie dlatego 9 listopada, w piątek przed niedzielną rocznicą, tak świetnie nam się udały nasze jubileuszowe przedsięwzięcia: sadzenie 10 Drzew Stulecia, apel i zbiorowe recytacje oraz wspólne śpiewanie hymnu Polski, składanie wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, zapalanie zniczy na Ich grobach, wreszcie konkursowe zmagania pierwszaków, którzy w ramach szkolnych podchodów rozwiązywali zadania, związane z tą niezwykłą rocznicą, wykazując się niezłą znajomością historii Polski. Napisy "niepodległa", autorstwa marszałka Józefa Piłsudskiego ozdobiły wszelkie drzwi wejściowe do naszej szkoły, przypominając wszystkim o wadze wydarzeń, które razem wspominaliśmy. 
13 listopada Wielkopolskę ogarnęły już chłody i deszcze, więc kolejna część obchodów miała miejsce w CKPie. Tam też miała miejsce niezwykła pokonkursowa wystawa plakatów, wykonanych na stulecie naszej wolności. Niezwykłych dzieł...
Kiedy więc do sali BHP zakradł się zmrok, zapłonęły świece, a my rozpoczęliśmy wieczornicę - poezja mówiona, poezja śpiewana i niezwykłe obrazy przemawiały do naszych zmysłów i serc... zabrzmiały pieśni... o oddaniu, ofierze, wartości i radości poświęcenia Polsce... Zadumaliśmy się nad tymi, którzy dla nas zdobyli Polskę, którzy dla nas poświęcili tak wiele... 
Jednakże w stulecie lekko nam było na sercach... rozpierała nas duma. Wyrazem tych uczuć stały się białe i czerwone baloniki. Część z nich zdobiła korytarze naszej szkoły, a część - po hymnie - poszybowała w przestworza, tam również głosząc chwałę naszej Ojczyzny...
NIECH ŻYJE POLSKA!

Zapraszamy na film... 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information