Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Do serca przytul psa W pierwszym tygodniu grudnia zawieźliśmy do schroniska...
O włos... W czwartek, 29 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych...
ZAPowicze śpiewają Już po raz szósty odbył się w murach III LO konkurs...
#KOMÓRKOMANIA W drugim tygodniu grudnia odbędzie się w naszej szkole...
Góra grosza 2018 Już XIX raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom – Góra...
Pan Tadeusz w ZAPie “Litwo, ojczyzno moja!” - te słowa zna na pamięć każdy...
Pomaganie jest dziecinnie proste!   Startujemy z naborem wolontariuszy na 27. Finał...
Niech żyje POLSKA! W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się...
Zapraszamy do konkursu To już szósta edycja konkursu literackiego Turniej...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...
Sto lat szkoło! Uroczystości rocznicowe czterdziestolecia budynków...
Kolor ma znaczenie Wiadoma rzecz - stolica... a w niej tyle ciekawych...
MiZSTer 2018 finał Niełatwo było zorganizować w nowej szkolnej...
Nauczycielu mój... Nauczycielu mój... jakimi słowy podziękować Ci za...
Złoto… i nie tylko… podarowała ŚwiZSTakom jesień na górskich szlakach. 5, 6...
Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia? Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z...
ZSTaże ZAPgraniczne   Oj... zaroiło się w Europie od naszych... Elektronicy,...
Znowu najlepsi! No cóż... taki status zawdzięczamy szkole, a o tym,...
CKP Całkiem Kuszący Punkt na mapie ZST Kilka lat temu...
MiZSTer 2018 Z okazji Dnia Chłopaka płeć piękna w dniu 2...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Niech żyje POLSKA!

W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się radosną uroczystość rocznicy odrodzenia się polskiej państwowości. W słoneczny dzień zdecydowanie łatwiej o wesoły uśmiech, o życzliwość dla brata-Polaka i o wspólne Polaków świętowanie.
Pewnie dlatego 9 listopada, w piątek przed niedzielną rocznicą, tak świetnie nam się udały nasze jubileuszowe przedsięwzięcia: sadzenie 10 Drzew Stulecia, apel i zbiorowe recytacje oraz wspólne śpiewanie hymnu Polski, składanie wiązanki pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, zapalanie zniczy na Ich grobach, wreszcie konkursowe zmagania pierwszaków, którzy w ramach szkolnych podchodów rozwiązywali zadania, związane z tą niezwykłą rocznicą, wykazując się niezłą znajomością historii Polski. Napisy "niepodległa", autorstwa marszałka Józefa Piłsudskiego ozdobiły wszelkie drzwi wejściowe do naszej szkoły, przypominając wszystkim o wadze wydarzeń, które razem wspominaliśmy. 
13 listopada Wielkopolskę ogarnęły już chłody i deszcze, więc kolejna część obchodów miała miejsce w CKPie. Tam też miała miejsce niezwykła pokonkursowa wystawa plakatów, wykonanych na stulecie naszej wolności. Niezwykłych dzieł...
Kiedy więc do sali BHP zakradł się zmrok, zapłonęły świece, a my rozpoczęliśmy wieczornicę - poezja mówiona, poezja śpiewana i niezwykłe obrazy przemawiały do naszych zmysłów i serc... zabrzmiały pieśni... o oddaniu, ofierze, wartości i radości poświęcenia Polsce... Zadumaliśmy się nad tymi, którzy dla nas zdobyli Polskę, którzy dla nas poświęcili tak wiele... 
Jednakże w stulecie lekko nam było na sercach... rozpierała nas duma. Wyrazem tych uczuć stały się białe i czerwone baloniki. Część z nich zdobiła korytarze naszej szkoły, a część - po hymnie - poszybowała w przestworza, tam również głosząc chwałę naszej Ojczyzny...
NIECH ŻYJE POLSKA!

Zapraszamy na film... 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information