Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Mała grupa w wielkim mieście

Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku graficy z klasy 2 wyruszyli do Warszawy, by zgłębić wiedzę związaną z wybranym przez nich kierunkiem. Przygodę zaczęli od małej przyjemności w ogromnym miejscu, czyli od lodowiska na Stadionie Narodowy. Mimo wielu upadków na twardym lodzie do kolejnego punktu wycieczki wszyscy dotarli cali i zdrowi.

Muzeum Neonów było pierwszym punktem bezpośrednio związanym z szeroko pojętą grafiką. Tam ZAPowicze dowiedzieli się, jak i z czego powstaje neon. Poznali też historię istnienia tych świetlnych ozdób w Polsce, która znacząco różni się od historii neonów na zachodzie. Kolekcja muzeum, chociaż nie jest ogromna, wywarła ogromne wrażenie na zwiedzających. Specyfika miejsca pozwoliła na zrobienie niesamowitych zdjęć z pięknymi kolorami.

Kolejnym punktem było Muzeum Plakatu. Tam właśnie graficy utwierdzili się w przekonaniu, że najistotniejszym elementem w pracy artysty jest pomysł. Plakaty fascynowały nie tylko od strony czysto zawodowej, ale też ze względu ma bliską młodemu pokoleniu tematykę. „Inspiracja - interakcja - internet. Wyzwania cyfrowego świata” to tytuł wystawy, jaką mieli okazję oglądać. Prosty plakat z wizją był wstanie wszystkim otworzyć oczy na problemy współczesnego świata uzależnionego od Internetu.

Ostatnim punktem była jedna z popularniejszych galerii handlowych w całej Polsce, czyli Złote Tarasy. Uczniowie podziwiali niebanalną architekturę obiektu, a potem oddali się szaleństwu przedświątecznych zakupów.

Wycieczka miała charakter zarówno edukacyjny jak i rozrywkowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oba muzea dostarczyły dużej dawki wiedzy, a zarazem zapewniły inspirację do kolejnych prac artystycznych.  Była to też świetna odskocznia od codzienności, dzięki której graficy mogli złapać świeży oddech i zregenerować siły przed zbliżającym się drugim semestrem.

Weronika Rainert


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information