Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Zespół Szkół Technicznych kuźnią Europassów Zespół Szkół Technicznych już od wielu lat...
Pietruszka? Nie! Srebro! Grudzień przyniósł nam sporo emocji sportowych, ale też...
ChwaZSTek 91 Kolejny numer szkolnego pisma przed Wami. Tym razem...
Mała grupa w wielkim mieście Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku...
Do serca przytul psa W pierwszym tygodniu grudnia zawieźliśmy do schroniska...
O włos... W czwartek, 29 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych...
ZAPowicze śpiewają Już po raz szósty odbył się w murach III LO konkurs...
#KOMÓRKOMANIA W drugim tygodniu grudnia odbędzie się w naszej szkole...
Góra grosza 2018 Już XIX raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom – Góra...
Pan Tadeusz w ZAPie “Litwo, ojczyzno moja!” - te słowa zna na pamięć każdy...
Pomaganie jest dziecinnie proste!   Startujemy z naborem wolontariuszy na 27. Finał...
Niech żyje POLSKA! W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się...
Zapraszamy do konkursu To już szósta edycja konkursu literackiego Turniej...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...
Sto lat szkoło! Uroczystości rocznicowe czterdziestolecia budynków...
Kolor ma znaczenie Wiadoma rzecz - stolica... a w niej tyle ciekawych...
MiZSTer 2018 finał Niełatwo było zorganizować w nowej szkolnej...
Nauczycielu mój... Nauczycielu mój... jakimi słowy podziękować Ci za...
Złoto… i nie tylko… podarowała ŚwiZSTakom jesień na górskich szlakach. 5, 6...
Nowy rok szkolny – nowe doświadczenia? Oczywiście, że TAK.  Przekonali się o tym uczniowie z...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Mała grupa w wielkim mieście

Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku graficy z klasy 2 wyruszyli do Warszawy, by zgłębić wiedzę związaną z wybranym przez nich kierunkiem. Przygodę zaczęli od małej przyjemności w ogromnym miejscu, czyli od lodowiska na Stadionie Narodowy. Mimo wielu upadków na twardym lodzie do kolejnego punktu wycieczki wszyscy dotarli cali i zdrowi.

Muzeum Neonów było pierwszym punktem bezpośrednio związanym z szeroko pojętą grafiką. Tam ZAPowicze dowiedzieli się, jak i z czego powstaje neon. Poznali też historię istnienia tych świetlnych ozdób w Polsce, która znacząco różni się od historii neonów na zachodzie. Kolekcja muzeum, chociaż nie jest ogromna, wywarła ogromne wrażenie na zwiedzających. Specyfika miejsca pozwoliła na zrobienie niesamowitych zdjęć z pięknymi kolorami.

Kolejnym punktem było Muzeum Plakatu. Tam właśnie graficy utwierdzili się w przekonaniu, że najistotniejszym elementem w pracy artysty jest pomysł. Plakaty fascynowały nie tylko od strony czysto zawodowej, ale też ze względu ma bliską młodemu pokoleniu tematykę. „Inspiracja - interakcja - internet. Wyzwania cyfrowego świata” to tytuł wystawy, jaką mieli okazję oglądać. Prosty plakat z wizją był wstanie wszystkim otworzyć oczy na problemy współczesnego świata uzależnionego od Internetu.

Ostatnim punktem była jedna z popularniejszych galerii handlowych w całej Polsce, czyli Złote Tarasy. Uczniowie podziwiali niebanalną architekturę obiektu, a potem oddali się szaleństwu przedświątecznych zakupów.

Wycieczka miała charakter zarówno edukacyjny jak i rozrywkowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oba muzea dostarczyły dużej dawki wiedzy, a zarazem zapewniły inspirację do kolejnych prac artystycznych.  Była to też świetna odskocznia od codzienności, dzięki której graficy mogli złapać świeży oddech i zregenerować siły przed zbliżającym się drugim semestrem.

Weronika Rainert


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information