Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
IWIS 2019 Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie...
Zajęcia wyjazdowe energetyków We wrześniu, jak co roku klasy energetyki odnawialnej...
Berlin, Berlin… ich hab dich lieb! Druga tura szkolenia w ramach programu Erasmus+...
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Mała grupa w wielkim mieście

Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku graficy z klasy 2 wyruszyli do Warszawy, by zgłębić wiedzę związaną z wybranym przez nich kierunkiem. Przygodę zaczęli od małej przyjemności w ogromnym miejscu, czyli od lodowiska na Stadionie Narodowy. Mimo wielu upadków na twardym lodzie do kolejnego punktu wycieczki wszyscy dotarli cali i zdrowi.

Muzeum Neonów było pierwszym punktem bezpośrednio związanym z szeroko pojętą grafiką. Tam ZAPowicze dowiedzieli się, jak i z czego powstaje neon. Poznali też historię istnienia tych świetlnych ozdób w Polsce, która znacząco różni się od historii neonów na zachodzie. Kolekcja muzeum, chociaż nie jest ogromna, wywarła ogromne wrażenie na zwiedzających. Specyfika miejsca pozwoliła na zrobienie niesamowitych zdjęć z pięknymi kolorami.

Kolejnym punktem było Muzeum Plakatu. Tam właśnie graficy utwierdzili się w przekonaniu, że najistotniejszym elementem w pracy artysty jest pomysł. Plakaty fascynowały nie tylko od strony czysto zawodowej, ale też ze względu ma bliską młodemu pokoleniu tematykę. „Inspiracja - interakcja - internet. Wyzwania cyfrowego świata” to tytuł wystawy, jaką mieli okazję oglądać. Prosty plakat z wizją był wstanie wszystkim otworzyć oczy na problemy współczesnego świata uzależnionego od Internetu.

Ostatnim punktem była jedna z popularniejszych galerii handlowych w całej Polsce, czyli Złote Tarasy. Uczniowie podziwiali niebanalną architekturę obiektu, a potem oddali się szaleństwu przedświątecznych zakupów.

Wycieczka miała charakter zarówno edukacyjny jak i rozrywkowy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oba muzea dostarczyły dużej dawki wiedzy, a zarazem zapewniły inspirację do kolejnych prac artystycznych.  Była to też świetna odskocznia od codzienności, dzięki której graficy mogli złapać świeży oddech i zregenerować siły przed zbliżającym się drugim semestrem.

Weronika Rainert


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information