Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY

4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST.

Oto garść szczegółów, dotyczących przedsięwzięcia: GRA W KOLORY to projekt renowacji i doposażenia pracowni grafiki w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zrealizowany dzięki hojności firmy PPG. Celem projektu było nie tylko doraźne pozyskanie sponsora, doposażenie pracowni, ale zyskanie protektora, którego pozycja na rynku jest rękojmią takiej jakości, jaką w kształceniu chce zapewnić szkoła. Świetnie wykształceni technicy graficy to awangardowa grupa ludzi wrażliwych estetycznie, którzy pomogą zrozumieć innym, że świat to najpiękniejsze miejsce. W związku z tym dążeniem należało gruntownie odnowić zniszczoną salę, zapewnić realizację założeń wzornictwa przemysłowego i ergonomii w przygotowaniu wyposażenia tej specjalnej sali, przygotować dla niej zaplecze z miejscem do przechowywania materiałów i gotowych uczniowskich prac, zakupić brakujący sprzęt (drukarkę 3D, monitory graficzne, urządzenia poligraficzne, urządzenia do sitodruku, krzesła, rolety), a nawet odświeżyć klatkę schodową, prowadzącą do sali.

Najmłodszy zawód w szkole jest niezwykle pojemny, jeśli chodzi o wielość przyswajanych przez uczniów umiejętności. Z zakresu cyfrowych technologii graficznych każdy rodzaj działań musi być im znany, każdy kolor umiejętnie wykorzystany, dobrane trafnie materiały i tworzywa. Dlatego głównym beneficjentem projektu są klasy graficzne, jako najbliższe kierunkiem kształcenia profilowi działania firmy. Stąd też inicjatywa odbywania części zajęć (np. teoria koloru) w siedzibie firmy w Lewkowcu, tym bardziej, że szkoła położona jest niedaleko tego miejsca. Pracownia – jako wzorcowa – posłuży ponadto informatykom, którzy w procesie kształcenia modułowego także mają zajęcia z grafiki.

Do tej pory w szkole nie były realizowane takie przedsięwzięcia, pozyskiwanie środków odbywało się jedynie w ramach projektów unijnych. To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt współpracy z konkretną firmą.„ZAP” to uznana marka w tej części kraju, a współdziałanie z potentatem, jakim jest PPG, pozwoli podnieść szkole jej prestiż, a PPG przysporzy i pracowników, i klientów, spośród tych, którzy dziś są partnerami ZST. Projekt budzi wyłącznie dodatnie emocje, bo takie generuje szkoła w swoim otoczeniu, natomiast współpraca z PPG przyniesie informację o możliwościach rozwoju i kariery dla tych, którzy pragną więcej, którzy „myślą inaczej”.

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information