Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY

4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST.

Oto garść szczegółów, dotyczących przedsięwzięcia: GRA W KOLORY to projekt renowacji i doposażenia pracowni grafiki w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zrealizowany dzięki hojności firmy PPG. Celem projektu było nie tylko doraźne pozyskanie sponsora, doposażenie pracowni, ale zyskanie protektora, którego pozycja na rynku jest rękojmią takiej jakości, jaką w kształceniu chce zapewnić szkoła. Świetnie wykształceni technicy graficy to awangardowa grupa ludzi wrażliwych estetycznie, którzy pomogą zrozumieć innym, że świat to najpiękniejsze miejsce. W związku z tym dążeniem należało gruntownie odnowić zniszczoną salę, zapewnić realizację założeń wzornictwa przemysłowego i ergonomii w przygotowaniu wyposażenia tej specjalnej sali, przygotować dla niej zaplecze z miejscem do przechowywania materiałów i gotowych uczniowskich prac, zakupić brakujący sprzęt (drukarkę 3D, monitory graficzne, urządzenia poligraficzne, urządzenia do sitodruku, krzesła, rolety), a nawet odświeżyć klatkę schodową, prowadzącą do sali.

Najmłodszy zawód w szkole jest niezwykle pojemny, jeśli chodzi o wielość przyswajanych przez uczniów umiejętności. Z zakresu cyfrowych technologii graficznych każdy rodzaj działań musi być im znany, każdy kolor umiejętnie wykorzystany, dobrane trafnie materiały i tworzywa. Dlatego głównym beneficjentem projektu są klasy graficzne, jako najbliższe kierunkiem kształcenia profilowi działania firmy. Stąd też inicjatywa odbywania części zajęć (np. teoria koloru) w siedzibie firmy w Lewkowcu, tym bardziej, że szkoła położona jest niedaleko tego miejsca. Pracownia – jako wzorcowa – posłuży ponadto informatykom, którzy w procesie kształcenia modułowego także mają zajęcia z grafiki.

Do tej pory w szkole nie były realizowane takie przedsięwzięcia, pozyskiwanie środków odbywało się jedynie w ramach projektów unijnych. To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt współpracy z konkretną firmą.„ZAP” to uznana marka w tej części kraju, a współdziałanie z potentatem, jakim jest PPG, pozwoli podnieść szkole jej prestiż, a PPG przysporzy i pracowników, i klientów, spośród tych, którzy dziś są partnerami ZST. Projekt budzi wyłącznie dodatnie emocje, bo takie generuje szkoła w swoim otoczeniu, natomiast współpraca z PPG przyniesie informację o możliwościach rozwoju i kariery dla tych, którzy pragną więcej, którzy „myślą inaczej”.

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information