Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY

4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST.

Oto garść szczegółów, dotyczących przedsięwzięcia: GRA W KOLORY to projekt renowacji i doposażenia pracowni grafiki w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zrealizowany dzięki hojności firmy PPG. Celem projektu było nie tylko doraźne pozyskanie sponsora, doposażenie pracowni, ale zyskanie protektora, którego pozycja na rynku jest rękojmią takiej jakości, jaką w kształceniu chce zapewnić szkoła. Świetnie wykształceni technicy graficy to awangardowa grupa ludzi wrażliwych estetycznie, którzy pomogą zrozumieć innym, że świat to najpiękniejsze miejsce. W związku z tym dążeniem należało gruntownie odnowić zniszczoną salę, zapewnić realizację założeń wzornictwa przemysłowego i ergonomii w przygotowaniu wyposażenia tej specjalnej sali, przygotować dla niej zaplecze z miejscem do przechowywania materiałów i gotowych uczniowskich prac, zakupić brakujący sprzęt (drukarkę 3D, monitory graficzne, urządzenia poligraficzne, urządzenia do sitodruku, krzesła, rolety), a nawet odświeżyć klatkę schodową, prowadzącą do sali.

Najmłodszy zawód w szkole jest niezwykle pojemny, jeśli chodzi o wielość przyswajanych przez uczniów umiejętności. Z zakresu cyfrowych technologii graficznych każdy rodzaj działań musi być im znany, każdy kolor umiejętnie wykorzystany, dobrane trafnie materiały i tworzywa. Dlatego głównym beneficjentem projektu są klasy graficzne, jako najbliższe kierunkiem kształcenia profilowi działania firmy. Stąd też inicjatywa odbywania części zajęć (np. teoria koloru) w siedzibie firmy w Lewkowcu, tym bardziej, że szkoła położona jest niedaleko tego miejsca. Pracownia – jako wzorcowa – posłuży ponadto informatykom, którzy w procesie kształcenia modułowego także mają zajęcia z grafiki.

Do tej pory w szkole nie były realizowane takie przedsięwzięcia, pozyskiwanie środków odbywało się jedynie w ramach projektów unijnych. To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt współpracy z konkretną firmą.„ZAP” to uznana marka w tej części kraju, a współdziałanie z potentatem, jakim jest PPG, pozwoli podnieść szkole jej prestiż, a PPG przysporzy i pracowników, i klientów, spośród tych, którzy dziś są partnerami ZST. Projekt budzi wyłącznie dodatnie emocje, bo takie generuje szkoła w swoim otoczeniu, natomiast współpraca z PPG przyniesie informację o możliwościach rozwoju i kariery dla tych, którzy pragną więcej, którzy „myślą inaczej”.

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information