Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
ZAPowicze w USA W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół...
Epizod dla uczniów ZST   13 lutego 2019 r. cztery klasy z naszej szkoły: Ig,...
Pomoc niesiona uczynkami Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od...
Turniej opowiadań 2019 Piątego lutego w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie...
Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY 4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST....
Zespół Szkół Technicznych kuźnią Europassów Zespół Szkół Technicznych już od wielu lat...
Pietruszka? Nie! Srebro! Grudzień przyniósł nam sporo emocji sportowych, ale też...
ChwaZSTek 91 Kolejny numer szkolnego pisma przed Wami. Tym razem...
Mała grupa w wielkim mieście Czyli graficy w Warszawie... 11 grudnia 2018 roku...
Do serca przytul psa W pierwszym tygodniu grudnia zawieźliśmy do schroniska...
O włos... W czwartek, 29 listopada, w Zespole Szkół Ekonomicznych...
ZAPowicze śpiewają Już po raz szósty odbył się w murach III LO konkurs...
#KOMÓRKOMANIA W drugim tygodniu grudnia odbędzie się w naszej szkole...
Góra grosza 2018 Już XIX raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom – Góra...
Pan Tadeusz w ZAPie “Litwo, ojczyzno moja!” - te słowa zna na pamięć każdy...
Pomaganie jest dziecinnie proste!   Startujemy z naborem wolontariuszy na 27. Finał...
Niech żyje POLSKA! W piękną listopadową jesień łatwiej obchodziło się...
Zapraszamy do konkursu To już szósta edycja konkursu literackiego Turniej...
ARISS 2018 To już ósma… konferencja ARISS w Polsce. 20...
Hubertus w październiku! Uczniowie klasy 2i2 postanowili uczcić długowieczną...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Feeria barw, czyli...GRA W KOLORY

4 lutego nastąpiło otwarcie sali do grafiki w ZST.

Oto garść szczegółów, dotyczących przedsięwzięcia: GRA W KOLORY to projekt renowacji i doposażenia pracowni grafiki w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, zrealizowany dzięki hojności firmy PPG. Celem projektu było nie tylko doraźne pozyskanie sponsora, doposażenie pracowni, ale zyskanie protektora, którego pozycja na rynku jest rękojmią takiej jakości, jaką w kształceniu chce zapewnić szkoła. Świetnie wykształceni technicy graficy to awangardowa grupa ludzi wrażliwych estetycznie, którzy pomogą zrozumieć innym, że świat to najpiękniejsze miejsce. W związku z tym dążeniem należało gruntownie odnowić zniszczoną salę, zapewnić realizację założeń wzornictwa przemysłowego i ergonomii w przygotowaniu wyposażenia tej specjalnej sali, przygotować dla niej zaplecze z miejscem do przechowywania materiałów i gotowych uczniowskich prac, zakupić brakujący sprzęt (drukarkę 3D, monitory graficzne, urządzenia poligraficzne, urządzenia do sitodruku, krzesła, rolety), a nawet odświeżyć klatkę schodową, prowadzącą do sali.

Najmłodszy zawód w szkole jest niezwykle pojemny, jeśli chodzi o wielość przyswajanych przez uczniów umiejętności. Z zakresu cyfrowych technologii graficznych każdy rodzaj działań musi być im znany, każdy kolor umiejętnie wykorzystany, dobrane trafnie materiały i tworzywa. Dlatego głównym beneficjentem projektu są klasy graficzne, jako najbliższe kierunkiem kształcenia profilowi działania firmy. Stąd też inicjatywa odbywania części zajęć (np. teoria koloru) w siedzibie firmy w Lewkowcu, tym bardziej, że szkoła położona jest niedaleko tego miejsca. Pracownia – jako wzorcowa – posłuży ponadto informatykom, którzy w procesie kształcenia modułowego także mają zajęcia z grafiki.

Do tej pory w szkole nie były realizowane takie przedsięwzięcia, pozyskiwanie środków odbywało się jedynie w ramach projektów unijnych. To pierwszy tak szeroko zakrojony projekt współpracy z konkretną firmą.„ZAP” to uznana marka w tej części kraju, a współdziałanie z potentatem, jakim jest PPG, pozwoli podnieść szkole jej prestiż, a PPG przysporzy i pracowników, i klientów, spośród tych, którzy dziś są partnerami ZST. Projekt budzi wyłącznie dodatnie emocje, bo takie generuje szkoła w swoim otoczeniu, natomiast współpraca z PPG przyniesie informację o możliwościach rozwoju i kariery dla tych, którzy pragną więcej, którzy „myślą inaczej”.

Magdalena Wojtasz


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information