Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Pomoc niesiona uczynkami

Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od naszych codziennych obowiązków. Więcej wtedy  zabaw  i wyjazdów ze znajomymi czy rodziną. Czas, po którym wypoczęci wracamy do ławek szkolnych, by kontynuować  edukację. Jednak tym razem było inaczej…  Dla jednego z naszych szkolnych kolegów, to właśnie te wakacje były okresem walki o życie. Patryk Jarczak, będąc na wycieczce w Dubaju, tysiące kilometrów od domu, zachorował na sepsę meningokoki, która przyczyniła się do zapalenia opon mózgowych.

O życie Patryka walczyli najlepsi lekarze ze wszystkich zakątków świata. Początkowo dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Jednak zdarzył się cud, w który lekarze do teraz nie dowierzają. Patryk wyszedł po paru tygodniach ze stanu krytycznego. Z każdym dniem odzyskuje siły. Stan zdrowia ZAPowicza pozwalił na powrót do rodzimego kraju. Niestety ubezpieczenie Patryka skończyło się po tygodniu pobytu w szpitalu, gdzie doba kosztuje około 30 tysięcy złotych. Zespół Szkół Technicznych nie przeszedł wobec tego obojętnie. Rówieśnicy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę dla Patryka. Uczniowie pisali do sławnych youtuberów, blogerów czy piosenkarzy z prośbą o udostępnienie zbiórki charytatywnej na Siępomagam. Dzięki temu akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, dzięki czemu na koncie w jeden dzień udało się uzbierać ponad 100 tysięcy złotych. Obecnie Patryka wparło 8 tysięcy osób na łączną sumę 300 tysięcy złotych. ZAPowicze również zorganizowali zbiórkę na rzecz Patryka. Udało  się uzbierać 8 400 + 2000 złotych. Do tego klasa 2g, czyli klasa Patryka, zorganizowała dwa koncerty charytatywne, które odbyły się 5 i 8 lutego 2019 roku. Koncerty zorganizowano w przeciągu zaledwie kilku dni, więc wszyscy pomagali jak tylko mogli. Graficy do licytacji oddali swoje plakaty,  na licytacji pojawiły się też różne niespodzianki i  bonusy. Dzięki determinacji licytujących, niektóre przedmioty uzyskiwały zawrotne ceny. Ogromną popularnością cieszyły się kartki walentynkowe, zaprojektowane przez samych grafików oraz losy i ciasto. W przerwach mieliśmy okazje usłyszeć wykonania instrumentalne i wokalne uczniów z 2G, czyli Moniki Sobczak, Szymona Radziszewskiego i Brajana Foryckiego. Uczniowie z chęcią brali udział w licytacjach i kupowali różnego rodzaju upominki. Wiedzieli, że wszystko ma być przeznaczone na szczytny cel. Suma z obu koncertów przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ udało nam się zebrać  4871,54 złotych. Możemy z dumą powiedzieć, że jako szkoła zrobiliśmy bardzo dużo. To pokazuje, że zawsze staniemy z pomocą za jednym z naszych ZAPowiczów.

ZAP to nie tylko szkoła, to nasza mała społeczność, w której wszyscy mogą na siebie liczyć, a w chwilach kryzysu każdy poda pomocną dłoń. Każdy z nas dołożył małą cegiełkę do puli pieniężnej. Daliśmy Patrykowi to co najważniejsze, czyli wsparcie. Dziękujemy za pomoc, która kiedyś może powrócić z dwukrotną siłą. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy Patryka w szkole. Jego miejsce przy komputerze cały czas na niego czeka.

Zebrana kwota: 5138  DZIĘKUJEMY #muremzapatrykiem

Weronika Rainert


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information