Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Pomoc niesiona uczynkami

Ferie zimowe jest to czas, kiedy możemy odsapnąć od naszych codziennych obowiązków. Więcej wtedy  zabaw  i wyjazdów ze znajomymi czy rodziną. Czas, po którym wypoczęci wracamy do ławek szkolnych, by kontynuować  edukację. Jednak tym razem było inaczej…  Dla jednego z naszych szkolnych kolegów, to właśnie te wakacje były okresem walki o życie. Patryk Jarczak, będąc na wycieczce w Dubaju, tysiące kilometrów od domu, zachorował na sepsę meningokoki, która przyczyniła się do zapalenia opon mózgowych.

O życie Patryka walczyli najlepsi lekarze ze wszystkich zakątków świata. Początkowo dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Jednak zdarzył się cud, w który lekarze do teraz nie dowierzają. Patryk wyszedł po paru tygodniach ze stanu krytycznego. Z każdym dniem odzyskuje siły. Stan zdrowia ZAPowicza pozwalił na powrót do rodzimego kraju. Niestety ubezpieczenie Patryka skończyło się po tygodniu pobytu w szpitalu, gdzie doba kosztuje około 30 tysięcy złotych. Zespół Szkół Technicznych nie przeszedł wobec tego obojętnie. Rówieśnicy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę dla Patryka. Uczniowie pisali do sławnych youtuberów, blogerów czy piosenkarzy z prośbą o udostępnienie zbiórki charytatywnej na Siępomagam. Dzięki temu akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się na całą Polskę. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, dzięki czemu na koncie w jeden dzień udało się uzbierać ponad 100 tysięcy złotych. Obecnie Patryka wparło 8 tysięcy osób na łączną sumę 300 tysięcy złotych. ZAPowicze również zorganizowali zbiórkę na rzecz Patryka. Udało  się uzbierać 8 400 + 2000 złotych. Do tego klasa 2g, czyli klasa Patryka, zorganizowała dwa koncerty charytatywne, które odbyły się 5 i 8 lutego 2019 roku. Koncerty zorganizowano w przeciągu zaledwie kilku dni, więc wszyscy pomagali jak tylko mogli. Graficy do licytacji oddali swoje plakaty,  na licytacji pojawiły się też różne niespodzianki i  bonusy. Dzięki determinacji licytujących, niektóre przedmioty uzyskiwały zawrotne ceny. Ogromną popularnością cieszyły się kartki walentynkowe, zaprojektowane przez samych grafików oraz losy i ciasto. W przerwach mieliśmy okazje usłyszeć wykonania instrumentalne i wokalne uczniów z 2G, czyli Moniki Sobczak, Szymona Radziszewskiego i Brajana Foryckiego. Uczniowie z chęcią brali udział w licytacjach i kupowali różnego rodzaju upominki. Wiedzieli, że wszystko ma być przeznaczone na szczytny cel. Suma z obu koncertów przerosła najśmielsze oczekiwania, ponieważ udało nam się zebrać  4871,54 złotych. Możemy z dumą powiedzieć, że jako szkoła zrobiliśmy bardzo dużo. To pokazuje, że zawsze staniemy z pomocą za jednym z naszych ZAPowiczów.

ZAP to nie tylko szkoła, to nasza mała społeczność, w której wszyscy mogą na siebie liczyć, a w chwilach kryzysu każdy poda pomocną dłoń. Każdy z nas dołożył małą cegiełkę do puli pieniężnej. Daliśmy Patrykowi to co najważniejsze, czyli wsparcie. Dziękujemy za pomoc, która kiedyś może powrócić z dwukrotną siłą. Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy Patryka w szkole. Jego miejsce przy komputerze cały czas na niego czeka.

Zebrana kwota: 5138  DZIĘKUJEMY #muremzapatrykiem

Weronika Rainert


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information