Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Fajnie być ZAWODOWCEM...

W dniach od 14 do 18 października 2013 roku grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych, z klas informatycznych, przebywała na praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską. Praktyki realizowane były w ramach projektu unijnego: Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe.

Grupa trzydziestu uczniów, w ciągu pięciu dni, miała okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym do budowy, konfigurowania i administracji sieci komputerowych, mogli oni poznać budowę i zasady działania drukarki 3D, wykonać projekt i osobiście go wydrukować. Ciekawym elementem zajęć było poszukiwanie usterek w sieci, zaplanowanych przez prowadzącego. Uczestnicy praktyk uzyskali między innymi umiejętności: budowy toru światłowodowego, w tym spawania światłowodów, budowy toru transmisyjnego w oparciu o skrętkę oraz moduł gniazda typu keyston, wykorzystania jednego toru transmisyjnego do podłączenia jednocześnie telefonu, Internetu i telewizji DVBT, konfiguracji telefonów VOIP i wiele innych.
Podczas zajęć młodzi informatycy wykazali się dużym zaangażowaniem, ocenieni zostali bardzo wysoko, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Michał Zmyślony i Piotr Portasiak z klasy 4i1, którzy uzyskali celujące oceny z praktyki. Wszyscy praktykanci otrzymali certyfikaty, które są wysoko oceniane na rynku pracy.

- Możliwość obcowania młodzieży z najnowocześniejszymi technologiami informatycznymi, a szczególnie sieciowymi, była niewątpliwie najcenniejszym ich doświadczeniem zdobytym podczas praktyk. Dodatkowo, prowadzący zajęcia Łukasz Marcinkowski, przekazał im wiele rad i wskazówek dotyczących zawodu informatyka. Każdy z uczniów przeszedł rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, i wielu z nich już teraz zostałoby przyjętych. Nasi uczniowie uzyskali również najwyższy przyrost wiedzy spośród wszystkich uczniów ze szkół biorących udział w projekcie – powiedziała Danuta Połomska – opiekunka grupy.

Wykorzystując pobyt w Poznaniu, młodzież miała okazję skorzystania z Aquaparku na Malcie jak również wzięcia udziału w spektaklu teatralnym pt. Rokendrol albo mów mi teściu.

W tym roku szkolnym jeszcze trzy grupy uczniów (informatyków i mechatroników) wezmą udział w praktykach organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe. D.P.


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information