Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Niezdecydowani W środę 7 października, mimo różnych przeciwności,...
Wicemistrzowie rejonu w LA   9 października 2020 r. na stadionie w Ostrzeszowie...
zajęcia unijne Powiat ostrowski zaprasza uczniów ZST do udziału w...
Stypendium Marszałka Nabór wniosków o Stypendium Marszałka Województwa...
ZAPowicze razem Najbardziej wyczekane rozpoczęcie roku szkolnego...
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Fajnie być ZAWODOWCEM...

W dniach od 14 do 18 października 2013 roku grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych, z klas informatycznych, przebywała na praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską. Praktyki realizowane były w ramach projektu unijnego: Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe.

Grupa trzydziestu uczniów, w ciągu pięciu dni, miała okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym do budowy, konfigurowania i administracji sieci komputerowych, mogli oni poznać budowę i zasady działania drukarki 3D, wykonać projekt i osobiście go wydrukować. Ciekawym elementem zajęć było poszukiwanie usterek w sieci, zaplanowanych przez prowadzącego. Uczestnicy praktyk uzyskali między innymi umiejętności: budowy toru światłowodowego, w tym spawania światłowodów, budowy toru transmisyjnego w oparciu o skrętkę oraz moduł gniazda typu keyston, wykorzystania jednego toru transmisyjnego do podłączenia jednocześnie telefonu, Internetu i telewizji DVBT, konfiguracji telefonów VOIP i wiele innych.
Podczas zajęć młodzi informatycy wykazali się dużym zaangażowaniem, ocenieni zostali bardzo wysoko, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Michał Zmyślony i Piotr Portasiak z klasy 4i1, którzy uzyskali celujące oceny z praktyki. Wszyscy praktykanci otrzymali certyfikaty, które są wysoko oceniane na rynku pracy.

- Możliwość obcowania młodzieży z najnowocześniejszymi technologiami informatycznymi, a szczególnie sieciowymi, była niewątpliwie najcenniejszym ich doświadczeniem zdobytym podczas praktyk. Dodatkowo, prowadzący zajęcia Łukasz Marcinkowski, przekazał im wiele rad i wskazówek dotyczących zawodu informatyka. Każdy z uczniów przeszedł rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, i wielu z nich już teraz zostałoby przyjętych. Nasi uczniowie uzyskali również najwyższy przyrost wiedzy spośród wszystkich uczniów ze szkół biorących udział w projekcie – powiedziała Danuta Połomska – opiekunka grupy.

Wykorzystując pobyt w Poznaniu, młodzież miała okazję skorzystania z Aquaparku na Malcie jak również wzięcia udziału w spektaklu teatralnym pt. Rokendrol albo mów mi teściu.

W tym roku szkolnym jeszcze trzy grupy uczniów (informatyków i mechatroników) wezmą udział w praktykach organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe. D.P.


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information