Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Fajnie być ZAWODOWCEM...

W dniach od 14 do 18 października 2013 roku grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych, z klas informatycznych, przebywała na praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską. Praktyki realizowane były w ramach projektu unijnego: Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe.

Grupa trzydziestu uczniów, w ciągu pięciu dni, miała okazję zapoznać się z najnowszym sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym do budowy, konfigurowania i administracji sieci komputerowych, mogli oni poznać budowę i zasady działania drukarki 3D, wykonać projekt i osobiście go wydrukować. Ciekawym elementem zajęć było poszukiwanie usterek w sieci, zaplanowanych przez prowadzącego. Uczestnicy praktyk uzyskali między innymi umiejętności: budowy toru światłowodowego, w tym spawania światłowodów, budowy toru transmisyjnego w oparciu o skrętkę oraz moduł gniazda typu keyston, wykorzystania jednego toru transmisyjnego do podłączenia jednocześnie telefonu, Internetu i telewizji DVBT, konfiguracji telefonów VOIP i wiele innych.
Podczas zajęć młodzi informatycy wykazali się dużym zaangażowaniem, ocenieni zostali bardzo wysoko, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Michał Zmyślony i Piotr Portasiak z klasy 4i1, którzy uzyskali celujące oceny z praktyki. Wszyscy praktykanci otrzymali certyfikaty, które są wysoko oceniane na rynku pracy.

- Możliwość obcowania młodzieży z najnowocześniejszymi technologiami informatycznymi, a szczególnie sieciowymi, była niewątpliwie najcenniejszym ich doświadczeniem zdobytym podczas praktyk. Dodatkowo, prowadzący zajęcia Łukasz Marcinkowski, przekazał im wiele rad i wskazówek dotyczących zawodu informatyka. Każdy z uczniów przeszedł rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, i wielu z nich już teraz zostałoby przyjętych. Nasi uczniowie uzyskali również najwyższy przyrost wiedzy spośród wszystkich uczniów ze szkół biorących udział w projekcie – powiedziała Danuta Połomska – opiekunka grupy.

Wykorzystując pobyt w Poznaniu, młodzież miała okazję skorzystania z Aquaparku na Malcie jak również wzięcia udziału w spektaklu teatralnym pt. Rokendrol albo mów mi teściu.

W tym roku szkolnym jeszcze trzy grupy uczniów (informatyków i mechatroników) wezmą udział w praktykach organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu Czas Zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe. D.P.


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information