Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Finał Olimpiady OITiW 30 czerwca 2020 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych...
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

ZAPowicze w USA

W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Kamil Kaliński i Krystian Urbaniak, mieli okazję uczestniczyć w „International Summit 2019”, organizowanym przez szkołę Pompano Beach High School, znajdującą się na Florydzie. Podczas wyjazdu nasi studenci poznali Stany Zjednoczone "od środka"; zwiedzili Centrum Kosmiczne NASA, Nowy Jork, Waszyngton oraz słoneczne plaże Miami. Na własnej skórze poczuli ciepło drugiej części naszego pięknego świata.

ZAPowicze spędzili cały tydzień w jednej z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w USA, gdzie poznawali, porównywali system amerykański z polskim, a ponadto nauczyli się wielu nowych umiejętności. W czasie trwania „International Summit 2019” nasi uczniowie poznali ludzi z 14 krajów! W związku z tym czasie nie tylko poznawali kulturę i zwyczaje panujące w USA, ale również w krajach takich jak: Peru, Brazylia, Francja, Chiny, Wielka Brytania. Dzięki uczestnictwu w niezwykłym wydarzeniu, Kamil i Krystian osiągnęli korzyści na wielu płaszczyznach: zawodowej, językowej, społecznej, interkulturowej i osobistej. Na staż zostali chłopcy zaproszeni dzięki współpracy z wieloma osobami, instytucjami i szkołami. Ta współpraca polegała między innymi na zaangażowaniu w organizację i na prowadzeniu prelekcji na licznych konferencjach międzynarodowych (między innymi: EWCOME, Matematyka bez granic) oraz warsztatów z zakresu programowania, druku trójwymiarowego i fizyki. Dzięki takiej działalności młodzi informatycy popularyzowali nowoczesne metody i techniki nauczania poprzez praktykę. Podczas pobytu promowali zarówno naszą szkołę, jak i kraj, poprzez różnego rodzaju prezentacje przed szeroką publicznością, jak i również na spotkaniach w wąskim gronie. Dzięki temu niesamowitemu przeżyciu nasze horyzonty zostały znacznie poszerzone, a my wciąż staramy się osiągać kolejne sukcesy.”

Kamil Kaliński


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information