Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

ZAPowicze w USA

W dniach 21 stycznia – 3 lutego uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Kamil Kaliński i Krystian Urbaniak, mieli okazję uczestniczyć w „International Summit 2019”, organizowanym przez szkołę Pompano Beach High School, znajdującą się na Florydzie. Podczas wyjazdu nasi studenci poznali Stany Zjednoczone "od środka"; zwiedzili Centrum Kosmiczne NASA, Nowy Jork, Waszyngton oraz słoneczne plaże Miami. Na własnej skórze poczuli ciepło drugiej części naszego pięknego świata.

ZAPowicze spędzili cały tydzień w jednej z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w USA, gdzie poznawali, porównywali system amerykański z polskim, a ponadto nauczyli się wielu nowych umiejętności. W czasie trwania „International Summit 2019” nasi uczniowie poznali ludzi z 14 krajów! W związku z tym czasie nie tylko poznawali kulturę i zwyczaje panujące w USA, ale również w krajach takich jak: Peru, Brazylia, Francja, Chiny, Wielka Brytania. Dzięki uczestnictwu w niezwykłym wydarzeniu, Kamil i Krystian osiągnęli korzyści na wielu płaszczyznach: zawodowej, językowej, społecznej, interkulturowej i osobistej. Na staż zostali chłopcy zaproszeni dzięki współpracy z wieloma osobami, instytucjami i szkołami. Ta współpraca polegała między innymi na zaangażowaniu w organizację i na prowadzeniu prelekcji na licznych konferencjach międzynarodowych (między innymi: EWCOME, Matematyka bez granic) oraz warsztatów z zakresu programowania, druku trójwymiarowego i fizyki. Dzięki takiej działalności młodzi informatycy popularyzowali nowoczesne metody i techniki nauczania poprzez praktykę. Podczas pobytu promowali zarówno naszą szkołę, jak i kraj, poprzez różnego rodzaju prezentacje przed szeroką publicznością, jak i również na spotkaniach w wąskim gronie. Dzięki temu niesamowitemu przeżyciu nasze horyzonty zostały znacznie poszerzone, a my wciąż staramy się osiągać kolejne sukcesy.”

Kamil Kaliński


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information