Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...
Szkoła E(x)plory 2019   W dniu 23-25 października 2019 r. w Gdyni cztery...
9. Konferencja ARISS w Polsce za nami 26 października br., w Zespole Szkół Technicznych w...
Deathmatch Ten dzień zapowiadał się wyjątkowo dobrze. 10...
ŚwiZSTaki na Śnieżce Zobaczyć góry w jesiennej krasie, to marzenie...
opatrunek na ratunek Zapraszamy do udziału w akcji OPATRUNEK NA RATUNEK.  
Poznań NEW EDUCATION FORUM 2019 W dniach 17-18 października br. odbyło się...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Elektronicy z ZST łączą się ze stroną angielską

Dnia 7 lutego 2019 r. 11 uczniów z klasy 2E przeszło pomyślnie rozmowy kwalifikacyjne przez Skype’a ze stroną angielską. Rozmowy te dotyczyły zbliżającego się stażu w Bristolu w Wielkiej Brytanii. W czytelni w ZST połączyliśmy się z przedstawicielką placówki ENSO GROUP, która podczas indywidualnych rozmów z uczniami zadała im szereg pytań dotyczących m.in. ich przygotowania zawodowego, umiejętności językowych oraz zainteresowań. Uczniowie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim i doświadczyć pierwszego bezpośredniego kontaktu z osobą z placówki, do której wyjeżdżają na staż za dwa miesiące.

Uczniowie kl. 2E biorą udział w projekcie Powiatu Ostrowskiego „Staże zagraniczne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Program ten realizowany jest na zasadach programu Erasmus+.

Dzięki współpracy Powiatu Ostrowskiego z ENSO GROUP z Bristolu, dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy 2E o profilu technik elektronik w kwietniu br. będzie odbywać dwutygodniowe staże w firmach w Bristolu. Rezultatem tego pobytu będzie nabycie kompetencji zawodowych, tzn. zdobycie praktycznych doświadczeń zawodowych za
granicą w zawodzie, w którym się kształcą, i co za tym idzie ułatwienie im przejścia z etapu nauki do zatrudnienia, ponadto nabycie kompetencji językowych oraz kompetencji interkulturowych dzięki przebywaniu w środowisku multikulturowym.

Projekt „Staże zagraniczne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego” obejmuje również
współpracę organizacji wnioskującej, tj. Powiatu Ostrowskiego, z następującymi organizacjami partnerskimi: Globe English Centre Ltd, ENSO GROUP, Europa Training (UK) Ltd, BTZ Rohr-Kloster oraz Hildburghäuser Bildungszentrum e.V. A celem głównym projektu jest zdobycie przez 96 uczestników projektów (osób uczących się, uczniów ZST oraz ZSP CKU) praktycznych doświadczeń zawodowych za granicą oraz podwyższenie ich umiejętności językowych.

Katarzyna Mruk


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information