Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...
SWISS TALENT FORUM 2019 W dniach od 6 do 9 lutego Bogumił Skoczylas i Grzegorz...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Elektronicy z ZST łączą się ze stroną angielską

Dnia 7 lutego 2019 r. 11 uczniów z klasy 2E przeszło pomyślnie rozmowy kwalifikacyjne przez Skype’a ze stroną angielską. Rozmowy te dotyczyły zbliżającego się stażu w Bristolu w Wielkiej Brytanii. W czytelni w ZST połączyliśmy się z przedstawicielką placówki ENSO GROUP, która podczas indywidualnych rozmów z uczniami zadała im szereg pytań dotyczących m.in. ich przygotowania zawodowego, umiejętności językowych oraz zainteresowań. Uczniowie mieli okazję porozmawiać w języku angielskim i doświadczyć pierwszego bezpośredniego kontaktu z osobą z placówki, do której wyjeżdżają na staż za dwa miesiące.

Uczniowie kl. 2E biorą udział w projekcie Powiatu Ostrowskiego „Staże zagraniczne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego”, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Program ten realizowany jest na zasadach programu Erasmus+.

Dzięki współpracy Powiatu Ostrowskiego z ENSO GROUP z Bristolu, dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy 2E o profilu technik elektronik w kwietniu br. będzie odbywać dwutygodniowe staże w firmach w Bristolu. Rezultatem tego pobytu będzie nabycie kompetencji zawodowych, tzn. zdobycie praktycznych doświadczeń zawodowych za
granicą w zawodzie, w którym się kształcą, i co za tym idzie ułatwienie im przejścia z etapu nauki do zatrudnienia, ponadto nabycie kompetencji językowych oraz kompetencji interkulturowych dzięki przebywaniu w środowisku multikulturowym.

Projekt „Staże zagraniczne uczniów szkół Powiatu Ostrowskiego” obejmuje również
współpracę organizacji wnioskującej, tj. Powiatu Ostrowskiego, z następującymi organizacjami partnerskimi: Globe English Centre Ltd, ENSO GROUP, Europa Training (UK) Ltd, BTZ Rohr-Kloster oraz Hildburghäuser Bildungszentrum e.V. A celem głównym projektu jest zdobycie przez 96 uczestników projektów (osób uczących się, uczniów ZST oraz ZSP CKU) praktycznych doświadczeń zawodowych za granicą oraz podwyższenie ich umiejętności językowych.

Katarzyna Mruk


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information