Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
STYPENDIUM MARSZAŁKA 2019 KOMUNIKAT W SPRAWIE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA...
Matematyka dla pierwszoklasistów! Pani Dorota Maleszka zaprasza na cykl spotkań...
berlin nauczycie Pani Justyna Ibron i pani Anna Mrowińska, nauczycielki...
Produkcik 2019 - finał Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe...
Dzień Dziecka 2019 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy nietypowo....
Sukces w OITiW 6 czerwca 2019 r. w zabytkowym gmachu Domu Technika w...
Finał Elektronika 2019 Długo oczekiwany finał XX edycji konkursu o tytuł...
Coś bardzo ważkiego...   Nie warto mówić własnymi słowami, skoro za nas...
Wiosna, wiosna, wiosna! Wraz z ciepłym słońcem i budzącą się do życia przyrodą...
Cyborg 2019 rozstrzygnięty   W piątek, 29. marca w Zespole Szkół Technicznych w...
Brawo Filip Tomczyk! Astronomia, fizyka i radioamatorstwo – to trzy pokrewne...
Olimpiada Innowacji Technicznych Eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i...
Męskie after party Prezent na Dzień Mężczyzny Trzeba wszakże uczcić tych,...
Zajęcia z ELEKTRONIKI Już niedługo zaczynamy ZAPrzyjaźnianie "nowych" z...
Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej To już IV edycja ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o...
Konkurs graficzny Konkurs na plakat promujący XX edycję konkursu o tytuł...
ZAPpressFoto 2019 Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - pouczają...
Konkurs wiosenny 14 marca 2019 w CKPie odbył się finał powiatowego...
ZST na 43. Biegu Piastów Tegoroczny Bieg Piastów, w którym uczestniczyli także...
Zakręceni 7 raz :) Siódma edycja zbiórki „Nakręć się na pomoc dla Hani” to...
DEUTSCH IST IN 2019   27.02.2019 w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Cyfrowobezpieczni

Dein Lied

 

22 lutego odbył się konkurs piosenki niemieckojęzycznej „Dein Lied” dedykowany klasom VII-VIII Szkół Podstawowych i III Gimnazjum. Przybyli uczestnicy ze Szkół Podstawowych Nr 7 i 14, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi oraz SP Nr 16 w Kaliszu.

W jury zasiedli Pani Natalia Janowska – absolwentka wydziału artystycznego UM w Kaliszu, wokalistka, której scena jest drugim domem. Obecnie swoje umiłowanie do muzyki i śpiewu przekazuje młodym pokoleniom, które z zapałem uczestniczą w jej zajęciach w ostrowskim OCKu. Występy jej podopiecznych wzbogacają imprezy kulturalne w Ostrowie i nie tylko. Jej uczeń Krystian był uczestnikiem The Voice Kids. Pani Wielisława Dankiewicz – Czajka – wspaniała germanistka, której pasją jest sztuka i teatr. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania teatralne, umiejętności aktorskie a przede wszystkim wyobraźnię literacką. Z zaangażowaniem poświęca swój czas na rzecz kultury ostrowskiej. Pan Andrzej Leraczyk – podejmujący nieustanne działania na rzecz ostrowskiej kultury, były naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta, Przewodniczący Pady Powiatu dwóch kadencji.

Wysłuchaliśmy utworów takich artystów jak: Yvonne Caterfeld, Sahra Conner, Andera Berg i LaFee. Po części konkursowej, zagrali uczniowie ZST: Jakub Szymankiewicz uczeń klasy 3 mechatronicznej, który równolegle uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie gra na fortepianie i saksofonie. Na co dzień gra w dwóch zespołach: To All Units i Seven in Eleven. Oraz Patryk Stachowicz uczeń klasy 3 mechatronicznej i wychowanek szkoły muzycznej w której gra na puzonie i fortepianie. Śpiewa w chórze nauczycielskim im. Stanisława Wiechowicza i gra w Big Bandzie Powiatu ostrowskiego.

Obrady jury były długie ale owocne i decyzją jury:

I miejsce Alicja Czarnota i Agata Kasprzak z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi

II miejsce Aleksandra Dura z SP 14

III miejsce Joanna Rosik z SP 14

Oraz dwa wyróżnienia dla Marii Kasprzak i Oliwii Urbańskiej. GRATULUJEMY!

Dominika Sadowska


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information