Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuły

Previous Next
Pitching filmowy ZAPowiczów 2 marca 2020 roku grupa ZAPowiczów uczestniczyła w...
Deutsch ist in 2020   W piątek 28 lutego 2020 r. w IV LO odbył się XVI...
Boszkowo W związku z konsekwencjami pandemii i nieustającym...
Pączek dla Afryki 20.02.2020 r.,  w "Tłusty Czwartek", nasza szkoła po...
Turniej Opowiadań 2020 We wtorek 18 lutego 2020 roku w Zespole Szkół...
Warsztaty SIR 11 lutego br. w sali konferencyjnej odbyło się...
Pomoc braciom mniejszym Wspaniały odzew szkolnej społeczności na zbiórkę dla...
Za rok musi być złoto! Kolejny rok z rzędu siatkarze ZST osiągnęli sukces. Po...
Matematyczna Liga Mistrzów W poniedziałek, 2 grudnia, zapowskie pierwszaki...
MOC ŻYWEGO OBRAZU 28 listopada 2019 roku w Centrum Kształcenia...
ZAPpressFoto 2019 Przypomnienie! Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc...
Żywa lekcja historii 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się...
Finał rejonu w piłkę ręczną Kolejny sukces sportowy naszych uczniów. Tym razem, pod...
EVS W Zespole Szkól Technicznych narodziła się nowa...
28 FINAŁ WOŚP Łapiemy wiatr w żagle i rozpoczynamy nabór do szkolnego...
Redemptoris Missio Zakończyliśmy akcję zbierania środków opatrunkowych dla...
Akademia Fact-Checkingu Jak w codziennym zalewie informacji odróżnić prawdę od...
VII Turniej Opowiadań Szczęśliwa siódma edycja konkursu literackiego Turniej...
Stypendia ministra Wspaniała nowina!!! Wielkopolsce przyznano 13...
Góra Grosza 2019 Już dwudziesty raz rusza akcja Towarzystwa Nasz Dom –...
Upoluj swoją książkę Do 30 listopada zupełnie za darmo możecie pobrać 12...

fotogalerie

Czas zawodowców BIS

FILMOTEKA

praktyki zagraniczne

Biuletyn BIP

Dein Lied

 

22 lutego odbył się konkurs piosenki niemieckojęzycznej „Dein Lied” dedykowany klasom VII-VIII Szkół Podstawowych i III Gimnazjum. Przybyli uczestnicy ze Szkół Podstawowych Nr 7 i 14, Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi oraz SP Nr 16 w Kaliszu.

W jury zasiedli Pani Natalia Janowska – absolwentka wydziału artystycznego UM w Kaliszu, wokalistka, której scena jest drugim domem. Obecnie swoje umiłowanie do muzyki i śpiewu przekazuje młodym pokoleniom, które z zapałem uczestniczą w jej zajęciach w ostrowskim OCKu. Występy jej podopiecznych wzbogacają imprezy kulturalne w Ostrowie i nie tylko. Jej uczeń Krystian był uczestnikiem The Voice Kids. Pani Wielisława Dankiewicz – Czajka – wspaniała germanistka, której pasją jest sztuka i teatr. Nieustannie rozwija swoje zainteresowania teatralne, umiejętności aktorskie a przede wszystkim wyobraźnię literacką. Z zaangażowaniem poświęca swój czas na rzecz kultury ostrowskiej. Pan Andrzej Leraczyk – podejmujący nieustanne działania na rzecz ostrowskiej kultury, były naczelnik wydziału kultury Urzędu Miasta, Przewodniczący Pady Powiatu dwóch kadencji.

Wysłuchaliśmy utworów takich artystów jak: Yvonne Caterfeld, Sahra Conner, Andera Berg i LaFee. Po części konkursowej, zagrali uczniowie ZST: Jakub Szymankiewicz uczeń klasy 3 mechatronicznej, który równolegle uczęszcza do szkoły muzycznej, gdzie gra na fortepianie i saksofonie. Na co dzień gra w dwóch zespołach: To All Units i Seven in Eleven. Oraz Patryk Stachowicz uczeń klasy 3 mechatronicznej i wychowanek szkoły muzycznej w której gra na puzonie i fortepianie. Śpiewa w chórze nauczycielskim im. Stanisława Wiechowicza i gra w Big Bandzie Powiatu ostrowskiego.

Obrady jury były długie ale owocne i decyzją jury:

I miejsce Alicja Czarnota i Agata Kasprzak z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek z oddziałami gimnazjalnymi

II miejsce Aleksandra Dura z SP 14

III miejsce Joanna Rosik z SP 14

Oraz dwa wyróżnienia dla Marii Kasprzak i Oliwii Urbańskiej. GRATULUJEMY!

Dominika Sadowska


 


 

1.png2.png3.png4.png5.png5a.png6.png7.png8.png9.pngfooter_kalisz.pnglogo_spoleczna.png

Strona używa plików cookies (ciasteczek).

Informacje o ciasteczkach. ..........................................Akceptuj cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information